fbpx

STILLING LEDIG
– FAGSJEF FANGST OG INDUSTRI

Arbeidsgiver
SJØMATBEDRIFTENE

Stillingstittel
Har du interesse for næringsutvikling og engasjement for organisasjonsbygging?

Frist
20.01.2020

Ansettelsesform
Fast

Har du interesse for næringsutvikling og engasjement for organisasjonsbygging? Da er du akkurat den vi trenger!

Sjømatnæringen er Norges nest største eksportnæring, og Sjømatbedriftene jobber for at disse aktørene skal ha rammevilkår som sikrer fortsatt norsk eierskap og lokal forankring. Vi søker en dyktig, initiativrik og resultatorientert fagsjef innen fangst og industri som kan bli med å utvikle Sjømatbedriftene til å bli den foretrukne arbeidsgiver- og næringsorganisasjon for den norske sjømatindustrien. 

Stillingsbeskrivelse
Som fagsjef hos Sjømatbedriftene er de viktigste kundene våre medlemsbedrifter. Vår fagsjef på området vil få ansvaret for å utvikle organisasjonen innenfor fangst, herunder relatert til både villfisksektoren og sjømatindustrien. Vi skal være best mulig rustet til å ivareta medlemmenes behov, og interesse innenfor fagområdet. Fagsjefen vil også ha det administrative ansvaret for bransjeutvalgene: Utvalg Sjømatindustri og utvalg fangstbasert industri.

Fagsjefen vil ha følgende ansvarsområde og oppgaver:

  • Bidra til faglig utvikling og utarbeide faglige notater innen fagområdet 
  • Representere organisasjonen i faglige arbeidsgrupper både internt og eksternt
  • Representere organisasjonen og medlemmene i prisdrøftelser
  • Bidra i internt utredningsarbeid
  • Bidra til å utvikle organisasjonens politikk innen fagområdet.
  • Bidra til å utvikle organisasjonens tjenestetilbud innen fagområdet

Vi tilbyr konkurransedyktige betingelser, pensjons- og forsikringsordninger.

Om arbeidsgiveren
Sjømatbedriftene er en landsdekkende arbeidsgiver- og næringsorganisasjon for sjømatbransjen. Våre medlemmer finner du innen områdene: oppdrettere, slakterier, fiskemottak, foredling, eksportører, grossister, sjømathandlere, samt tilknyttede næringer. Sjømatbedriftene arbeider for at våre medlemmer skal få bedre rammevilkår. Ved politisk påvirkning, gjennomslag i forhandlinger og attraktive medlemstjenester skal Sjømatbedriftene bidra til lønnsomhet i medlemsbedriftene. Slik skal vi sammen sikre best mulig grunnlag for sjømatnæringen.

Vi jobber hver dag for å ivareta vår visjon: Sjømat bygger Norge – Din viktigste stemme. Les mer om oss på www.sjomatbedriftene.no

Kontorsted: Trondheim.

Sektor: Organisasjoner

Sted: Dronningens gt. 7, 7011 Trondheim

Bransje: Arbeidstaker- og arbeidsgiverorganisasjoner,Fiskeri og oppdrett,Annet

Stillingsfunksjon: Kontor og administrasjon

Se stillingsannonse og søk igjennom finn: Søk her

Andre aktuelle saker

Sjømatbedriftenes ærespris 2021

Sjømatbedriftenes ærespris 2021

Foto: Synlig. Vinner av Sjømatbedriftenes ærespris 2020, Ole Jacob Holen fra Knutstad & Holen AS.Sjømatbedriftene ber nå om forslag til kandidater til årets pris. Det er Sentralstyret som til slutt vil være «jury» og utnevne vinneren.Prisen tildeles enkeltpersoner...

les mer

Ta kontakt

Boks 639 Sentrum, 7406 Trondheim
Tlf: +47 73 84 14 00
Besøksadresse:
Dronningens gate 7, 6. etasje
E-post: post@sjomatbedriftene.no
Personvernerklæring

Få nyhetsbrev

Abonner på vårt nyhetsbrev om du vil holde deg oppdatert på vår aktivitet og aktuelle saker for sjømatnæringa.