Sjømatbedriftene – din viktigste stemme

Sjømatbedriftene er en nasjonal, politisk uavhengig næringsorganisasjon som representerer alle ledd i sjømatnæringen fra produksjon til salg. Vårt formål er å utvikle sjønæringene på en samfunnsmessig ansvarlig og miljømessig bærekraftig måte. På samme tid skal vi ivareta medlemmenes interesser – både næringspolitisk, økonomisk, faglig og sosialt. 

Vår historie

Organisasjonen ble etablert i 1995, og i dag har vi 120 medlemsbedrifter. Hovedkontoret ligger sentralt i Trondheim, og det arrangeres lokale og regionale medlemstreff flere ganger årlig.

Sjømat bygger Norge
– din viktigste stemme

Sjømatbedriftene vil være den viktigste premissleverandøren for sjømatnæringas rammevilkår. Vårt hovedmål er å være en aktiv og synlig organisasjon som jobber utrettelig og målrettet for å gjøre hverdagen enklere for våre medlemmer.

Her kan du se vår nyeste brosjyre og lese mer om oss.

Ansatte

Robert Eriksson

Robert Eriksson

Adm. direktør

Mobil: 950 68 797
robert@sjomatbedriftene.no

Last ned pressebilde her.

Lill Gran

Lill Gran

Adm. sekretær

Mobil: 916 61 889
lill@sjomatbedriftene.no

Kjetil Hestad

Kjetil Hestad

Fagsjef Marked og utvikling

Mobil: +47 924 44 460
kjetil@sjomatbedriftene.no

Jurgen Meinert

Jurgen Meinert

Fagsjef Fangstbasert industri og eksport

Mobil: 920 45 445
jurgen@sjomatbedriftene.no

Last ned pressebilde her.

Anette Almås

Anette Almås

Fagsjef Sjømathandel og foredling

Mobil: 412 11 879
anette@sjomatbedriftene.no

Last ned pressebilde her.

Lars Klungreseth

Lars Klungreseth

Fagsjef Havbruk – industri og eksport

Mobil:+47 922 96 887
lars@sjomatbedriftene.no

Last ned pressebilde her.

Styret

Håvard Høgstad

Håvard Høgstad

Styreleder

Arnøy Laks AS Mobil: 916 74 307 havard@arnoylaks.no
Botholf Stolt-Nielsen

Botholf Stolt-Nielsen

Nestleder

Ocean Supreme AS Mobil: 932 08 900 botholf@ocean-supreme.com
Per Mjelva

Per Mjelva

Marine Sales AS Mobil: 911 54 515 per@marinesales.no
Kjetil Holen

Kjetil Holen

Knutstad & Holen AS Mobil: 908 59 157 kjetil@knutstad-holen.no
Karl A. Hanssen

Karl A. Hanssen

Karl’s Fisk og Skalldyr AS Mobil: 416 14 555 karl@karlsfiskogskalldyr.no
Sigurd Rydland

Sigurd Rydland

Taste of North Mobil: 415 59 116 sigurd@tasteofnorth.no

Organisasjonskart

Ta kontakt

Boks 639 Sentrum, 7406 Trondheim
Tlf: +47 73 84 14 00
Besøksadresse:
Dronningens gate 7, 6. etasje
E-post: post@sjomatbedriftene.no
Personvernerklæring

Få nyhetsbrev

Abonner på vårt nyhetsbrev om du vil holde deg oppdatert på vår aktivitet og aktuelle saker for sjømatnæringa.