fbpx

Sjømatbedriftene – din viktigste stemme

Sjømatbedriftene er en nasjonal, politisk uavhengig næringsorganisasjon som representerer alle ledd i sjømatnæringen fra produksjon til salg. Vårt formål er å utvikle sjønæringene på en samfunnsmessig ansvarlig og miljømessig bærekraftig måte. På samme tid skal vi ivareta medlemmenes interesser – både næringspolitisk, økonomisk, faglig og sosialt. 

Vår historie

Organisasjonen ble etablert i 1995, og i dag har vi 120 medlemsbedrifter. Hovedkontoret ligger sentralt i Trondheim, og det arrangeres lokale og regionale medlemstreff flere ganger årlig.

Sjømat bygger Norge
– din viktigste stemme

Sjømatbedriftene vil være den viktigste premissleverandøren for sjømatnæringas rammevilkår. Vårt hovedmål er å være en aktiv og synlig organisasjon som jobber utrettelig og målrettet for å gjøre hverdagen enklere for våre medlemmer.

Her kan du se vår nyeste brosjyre og lese mer om oss.

Ansatte

Robert Eriksson

Robert Eriksson

Adm. direktør

Kjetil Hestad

Kjetil Hestad

Organisasjonssjef

Mobil: +47 924 44 460
kjetil@sjomatbedriftene.no

Lill Gran

Lill Gran

Adm. sekretær

Mobil: 916 61 889
lill@sjomatbedriftene.no

Jurgen Meinert

Jurgen Meinert

Fagsjef Fangstbasert industri og eksport

Anette Almås

Anette Almås

Fagsjef Sjømathandel og foredling

Mobil: 412 11 879
anette@sjomatbedriftene.no

Last ned pressebilde her.

Lars Klungreseth

Lars Klungreseth

Fagsjef Havbruk – industri og eksport

Kathrine Schjetne

Kathrine Schjetne

Annonseansvarlig

Styret

Håvard Høgstad

Håvard Høgstad

Styreleder

Arnøy Laks AS Mobil: 916 74 307 havard@arnoylaks.no
Lindis Aune

Lindis Aune

Nestleder

Hitra Mat AS, Mobil: 951 28 435
lindis@hitramat.no

Per Mjelva

Per Mjelva

Marine Sales AS
Mobil: 911 54 515
per@marinesales.no

Kjetil Holen

Kjetil Holen

Knutstad & Holen AS
Mobil: 908 59 157
kjetil@knutstad-holen.no

Alf-Gøran Knutsen

Alf-Gøran Knutsen

Kvarøy Fiskeoppdrett AS
Mobil: 970 73 532
alf@kvaroy.no

Sigurd Rydland

Sigurd Rydland

Taste of North
Mobil: 415 59 116
sigurd@tasteofnorth.no

Botholf Stolt-Nielsen

Botholf Stolt-Nielsen

Ocean Supreme AS Mobil: 932 08 900 botholf@ocean-supreme.com

Organisasjonskart

Ta kontakt

Boks 639 Sentrum, 7406 Trondheim
Tlf: +47 73 84 14 00
Besøksadresse:
Dronningens gate 7, 6. etasje
E-post: post@sjomatbedriftene.no
Personvernerklæring

Få nyhetsbrev

Abonner på vårt nyhetsbrev om du vil holde deg oppdatert på vår aktivitet og aktuelle saker for sjømatnæringa.