fbpx

STILLING LEDIG – FAGSJEF HAVBRUK

Arbeidsgiver
SJØMATBEDRIFTENE

Stillingstittel
Har du interesse for næringsutvikling og engasjement for organisasjonsbygging?

Frist
20.01.2020

Ansettelsesform
Fast

Har du interesse for næringsutvikling og engasjement for organisasjonsbygging? Da er du akkurat den vi trenger!

Sjømatnæringen er Norges nest største eksportnæring, og Sjømatbedriftene jobber for at disse aktørene skal ha rammevilkår som sikrer fortsatt norsk eierskap og lokal forankring. Vi søker en dyktig, initiativrik og resultatorientert fagsjef innen havbruk som kan bli med å utvikle Sjømatbedriftene til å bli den foretrukne arbeidsgiver- og næringsorganisasjon for norske havbruksselskap.

Som fagsjef hos Sjømatbedriftene er de viktigste kundene våre medlemsbedrifter. Vår fagsjef innen havbruk vil få ansvaret for å utvikle organisasjonen innenfor oppdrett/havbrukssektoren, slik at vi er best mulig rustet til å ivareta medlemmenes behov, og interesse innenfor fagområdet. Fagsjefen vil også ha det administrative ansvaret for bransjeutvalget: Utvalg havbruksindustri.

Fagsjefen vil ha følgende ansvarsområde og oppgaver:

  • Bidra til faglig utvikling og utarbeide faglige notater innen fagområdet
  • Representere organisasjonen i faglige arbeidsgrupper både internt og eksternt
  • Bidra i internt utredningsarbeid
  • Bidra til å utvikle organisasjonens politikk og fagkompetanse innen fagområdet
  • Bidra til å utvikle organisasjonens tjenestetilbud innen fagområdet

Om arbeidsgiveren
Sjømatbedriftene er en landsdekkende arbeidsgiver- og næringsorganisasjon for sjømatbransjen. Våre medlemmer finner du innen områdene: oppdrettere, slakterier, fiskemottak, foredling, eksportører, grossister, sjømathandlere, samt tilknyttede næringer. Sjømatbedriftene arbeider for at våre medlemmer skal få bedre rammevilkår. Ved politisk påvirkning, gjennomslag i forhandlinger og attraktive medlemstjenester skal Sjømatbedriftene bidra til lønnsomhet i medlemsbedriftene. Slik skal vi sammen sikre best mulig grunnlag for sjømatnæringen.
Vi jobber hver dag for å ivareta vår visjon: Sjømat bygger Norge – Din viktigste stemme. Les mer om oss på www.sjomatbedriftene.no
Kontorsted: Trondheim.

Sektor: Organisasjoner

Sted: Dronningens gt. 7, 7011 Trondheim

Bransje: Arbeidstaker- og arbeidsgiverorganisasjoner,Fiskeri og oppdrett,Annet

Stillingsfunksjon: Kontor og administrasjon 

Se stillingsannonse og søk igjennom finn: Søk her

Andre aktuelle saker

Ta kontakt

Boks 639 Sentrum, 7406 Trondheim
Tlf: +47 73 84 14 00
Besøksadresse:
Dronningens gate 7, 6. etasje
E-post: post@sjomatbedriftene.no
Personvernerklæring

Få nyhetsbrev

Abonner på vårt nyhetsbrev om du vil holde deg oppdatert på vår aktivitet og aktuelle saker for sjømatnæringa.